Jak rozpoznat kusy hovězího masa a odkud pocházejí

Jak rozpoznat kusy hovězího masa a odkud pocházejí

Často nazývaná krokodýl (kvůli svému tvaru a drsné zelené slupce některých kultivarů). Je ve skutečnosti produktem půdy ještě častěji jako guacamole a je oceňována po celém světě. Přirozeně obrovská bobule obsahující osamělé obrovské semeno známé jako „jáma“ nebo „kámen“. Má tendenci být datováno pokud možno až do Peru. Někdy mezi 8 000 až dlouhou dobou zpět. Poprvé byl představen ve Spojených státech. Konkrétně na Floridě a na Havaji v roce 1833 a v Kalifornii v roce 1856.

Před rokem 1915 bylo avokádo běžně známé jako ahuacate kvůli jeho španělským výchozím bodům. Mexiko je největším světovým producentem avokáda, začíná na 415 520 částech půdy, což přináší sběr 1,47 milionu tun. Navíc v USA se 95 % stvoření nachází v jižní Kalifornii a 60 % v okrese San Diego. Kde si dost možná nejsevernější město Fallbrook nárokuje titul „Avokádové hlavní město světa“. Většina Američanů kupuje sortiment „Hass“, který má tužší maso a dobře se mísí a krájí. Poprvé vyvinut během 30. let 20. století Rudolphem Hassem z La Habra. Heights v Kalifornii, pojmenoval jej po sobě a v roce 1935. Chránil užitečný strom (prospěšná věc, jeho jméno nebylo Przbyszewski nebo Butts).

Zde je část způsobů, kterými se účastníme našich avokád:

guacamole s trsy salsy, hranolky a klínky limetky;

v současné době je “avokádový toast” nejaktuálnějším šílenstvím, drtí ho na toastu s citronovou šťávou, kapkami dušeného masa a pár novým kořením;

v Mexiku a Střední Americe se avokádo podává smíchané s bílou rýží, v polévkách, zeleninových směsích nebo ve prospěch kuřete a masa;

nemléčná nebo majonézová náhražka;

dobře známá záloha mexických potravinových zdrojů;

přidává se do smoothies a sendvičů;

pamatováno na zásyp nebo salátový dresink na syrovou zeleninu;

nanášené na popáleniny od slunce nebo používané jako pokrývka obličeje;

Vezmeme-li v úvahu, že jako celek potřebujeme „zdravé tuky“ spíše než nešťastné trans a nasáklé tuky, avokádo poskytuje omega 3 tuky, není jen výjimečně výživné, ale může také zklidňovat pokožku. Na rozdíl od různých přírodních produktů mají nízký obsah cukru a mohou být potěšeny každý den jako pevný tuk a vítají rozšíření na nespočet druhů potravin.

S náklonností Ameriky k mexickému jídlu je avokádo potřeba a jeho využití v průběhu posledních mnoha let výrazně vzrostlo. V loňském roce vzrostl na rekordní hodnotu téměř 1,9 miliardy liber (nebo několik 4,25 miliardy avokád), což je více než dvojnásobek částky spotřebované v roce 2005 a téměř čtyřnásobek počtu prodaných kusů v roce 2000. Obyvatelé Los Angeles spotřebují více než dvakrát početnější než některé jiné město (tam nic neočekávaného) s druhým NY, třetím Dallasem a čtvrtým Phoenixem. Pro boomery, kteří vyrostli bez nich, zejména na východ od Mississippi, se mohli na večírku objevit se zpožděním, ale vzhledem k dostupnosti avokáda z Mexika a Kalifornie se v určitých oblastech země stala hojná, i když drahá. .

V případě, že máte dostatečné štěstí, že bydlíte na jihozápadě, kde se stávají nejbohatšími, dají se na rančerském trhu sehnat za padesát haléřů a v některých případech i méně. Tak se zapojte do tohoto chutného bio produktu a nepřidávejte novou limetkovou šťávu.

Scroll to top